czwartek, 24 marca 2016

#1 Zrób to sam: organizer na drobnostki



Cześć, kochani! 
Ostatnio natknęłam się na Youtube na filmik, jak zrobić łatwy organizer na drobnostki. Efekt końcowy strasznie mi się spodobał, więc postanowiłam go wykonać, tym bardziej, że przyda mi się coś, w czym będę mogła trzymać wszystkie malutkie rzeczy, które tak łatwo zgubić. Myślę, że Wam też spodoba się ten pomysł, dlatego dziś nauczę Was, jak zrobić organizer, który widzicie na zdjęciu powyżej.

Potrzebujemy:
- 5 kartek o wymiarach 30cm×30cm,
- ołówek,
- nożyczki
oraz odrobinę cierpliwości!

Wykonanie:
Krok 1: Na początku kartkę musimy podzielić na trzy równe części, rysując 2 pionowe kreski.



Krok 2: Kartkę zginamy w miejscach, które zaznaczyliśmy ołówkiem.


Krok 3: Odwracamy kartkę na drugą stronę i składamy na pół.


Krok 4: Teraz tworzymy taką figurę, jaką widzicie na zdjęciu poniżej. To samo robimy z drugim bokiem.




Krok 5: Odwracamy kartkę na drugą stronę i znów tworzymy figurę, jak na zdjęciu poniżej.




Krok 6: Koniec fragmentu kartki, który jest na zewnątrz, wginamy za tę ściętą część, znajdującą się zaraz pod nim. To samo z drugiej strony.


Krok 7: Teraz zginamy te "skrzydełka".



Krok 8: Wystające boki wpychamy do środka.



W ten sposób zrobiliśmy pierwszą część naszego organizera. Kolejne robimy dokładnie tak samo. Kiedy wykonamy wszystkie 5 części, musimy je ze sobą połączyć.

Krok 9: Części naszego organizera połączymy ze sobą za pomocą fragmentów, które wcześniej nazwałam "skrzydełkami". Musimy je włożyć w miejsca pokazane na zdjęciach.




Po połączeniu wszystkich części, nasz organizer jest gotowy. Teraz możemy oddać go do użytku!


Jak Wam się podoba?


Klaudia

60 komentarzy:

  1. Świetny pomysł ;)
    nulaamynewblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny post, aż muszę zrobić taki organizer.:)
    Zapraszam do mnie asiaknebel.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Zrobić coś z niczego... To się nazywa talent :)
    Obserwuję i zapraszam do mnie
    http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  4. Mnie się podoba! Chociaż nie mam pojęcia, czy byłabym na tyle cierpliwa, aby to zrobić. Mimo wszystko efekt jest genialny. :) Arleta

    OdpowiedzUsuń
  5. Wow, nigdy bym nie pomyslała, że z paru rzezy mozna zrobić organizer, a nawet cokolwiek, co nam się przyda!
    Na pewno skorzystam! :)
    lipcowaja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. Świetny pomysł! Obserwuję :)
    Pozdrawiam,
    DZIEWCZĘCO.PL

    OdpowiedzUsuń
  7. Fajny pomysł! Chyba zrobię taki organizer... :-)=

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawy pomysł !:D chętnie skorzystam xx
    Zapraszam do mnie xx http://xlivi00.blogspot.com/?m=1

    OdpowiedzUsuń
  9. wow, takiego organizera jeszcze u nikogo nie widziałam :D/Karolina

    Dwie Perspektywy Blog [Klik]

    OdpowiedzUsuń
  10. Ciekawy organizer,bardzo oryginalny pomysł ;)

    Pozdrawiam,Jabłuszkooo ♥
    Mój blog-KLIK!

    OdpowiedzUsuń
  11. Ciekawy pomysł. Ja nie lubię takich rzeczy robić.
    Wchmurach12.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Noo,nie przepadam za robieniem takich rzeczy. Pomysł bardzo ciekawy aczkolwiek zważając na uprednie moje zdanie.
    My blog - Click!

    OdpowiedzUsuń
  13. Fajny pomysł i łatwe wykonanie, powinno się super sprawować. Pozdrawiam i zapraszam do mnie: http://denmoza.blogspot.com/?m=1

    OdpowiedzUsuń
  14. Lubię takie posty!
    Może wspólna obserwacja? Daj znać u mnie!
    pelnapasji.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  15. bardzo oryginalny pomysł
    powiem szczerze
    http://happinessismytarget.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  16. Ciekawy pomysł, ale chyba nie zrobiłabym sobie taki :D

    http://londonkidx.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  17. Zawsze chciałam zrobić coś podobnego :) Pozdrawiam i zapraszma na:
    maggie-fashion-style.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  18. Bardzo fajny organizer! :D Miłego dnia I Wesołych Świąt!

    Komentarz u mnie = Komentarz u Ciebie
    http://bieganiejestspoko.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  19. Świetnie wygląda ten organizer :)
    Zapraszam do mnie serdecznie :) :
    Zapraszam do mnie! http://karrrblog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  20. My także bloga prowadzimy razem, bardzo fajne pomysly będę wpadać tu dużo częściej :)
    zapraszam serdecznie, odwdzięczam się za obserwacje
    http://magda-ola.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  21. Przydatny post! Uważam, że bardzo fajny pomysł i przyda mi się taki organizer, w końcu drobiazgi nie będą mi zalegać na biurku :D
    cosska-life.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  22. Bardzo pomysłowe :) Na pewno skorzystam :)

    Poklikasz nam w linki pod najnowszym postem? Byłybyśmy bardzo wdzięczne! :) immhfashionblog.pl(klik)

    OdpowiedzUsuń
  23. Wesołych Świąt! Super pomysł!


    http://nonstopyou.blogspot.com/2016/03/moja-playlista.html?m=1#comment-form

    OdpowiedzUsuń
  24. Ciekawy pomysł, jednak takie coś może być niezbyt trwałe :D
    http://klaudencja.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli użyjesz do tego kartek z bloku technicznego, to na pewno tak szybko się nie zepsuje. W końcu stojąc na biurku czy na jakiejś szafce nic mu się dzieje. :)

      Usuń
  25. Obserwuję już i czekam na Was #93
    pelnapasji.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  26. Świetny pomysł! Niby taki prosty, a znając moje umiejętności manualne i tak bym tego nie zrobiła :D

    http://istotaludzkaa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  27. Swietny pomysl ja bym chiał być tak cierpliwy i manualny ^^
    obserwuję

    OdpowiedzUsuń
  28. Wow,muszę kiedyś spróbować ;)

    świetny i przydatny post !

    http://tuniemanieba.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  29. Pomysł super, już zabieram się do roboty <3
    Może wspólna obserwacja?
    Daj znać u mnie :)
    Gabrielle->Klik!

    OdpowiedzUsuń
  30. Bardzo fajny pomysł na organizer :)
    Mój blog
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  31. Dziękuję. Tobie również życzę Wesołych Świąt. :)

    OdpowiedzUsuń
  32. bardzo spodobał mi się ten organizer i pewnnie co zrobię ;)

    masz ochotę na wspólną obserwacje?:) daj znac u mnie ;)

    odpowiadam na każdą obserwację i zapraszam do mnie:)

    reggae-karolina.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  33. Bardzo nie lubię komentarzy typu kopiuj-wklej, baaardzo.

    OdpowiedzUsuń
  34. Organizer podoba mi się i to bardzo, ale na razie moje biurko jest tak zawalone gratami, że on się nie zmieści :D

    Zapraszam <-----------http://lifemarryblog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  35. Bardzo fajny pomysł
    Pozdrawiam,Madda
    blog ->klik

    OdpowiedzUsuń
  36. Świetny organizer;)
    immort4lgirl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  37. Ale super pomysł! Mega oryginalne :)
    http://tuniemanicciekawego.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  38. świetny pomysł
    wygląda super
    mypinkdreams3.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  39. Haha wygląda na to, że to całkiem proste, ale ja i tak bym to zniszczyła :D Nie mam talentu do takich rzeczy niestety...

    minimalistyczny.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  40. Bardzo ciekawy pomysł :) Jednak ja mam już pełno organizerów i niestety nie stworzę swojego :)
    Obserwujemy? Zapraszam Mój Blog :)

    OdpowiedzUsuń
  41. bardzo fajny pomysł, ale niestety moje ręce nie nadają się do takich artystycznych prac :)

    stokrotka123.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  42. Miłego dnia :*
    Obserwujemy? :)
    http://mamapoczatkujaca.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  43. Świetny pomysł! ☺
    Praktyczne i fajne ;)!
    Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie! ♥
    KLIK
    Ja już obserwuję - licze na rewanż :3

    OdpowiedzUsuń
  44. świetne pomysły, bardzo praktyczne :)


    obserwuję!
    zapraszam do siebie http://meowtix.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  45. O kurczę, nawet nie wiedziałam, że z kartki papieru można zrobić taki organizer ;)

    http://crafty-zone.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  46. cudowny pomysł pewnie skorzystam :)

    tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com
    (ps. obserwuje jeżeli mój blog ci się podoba to zapraszam do obserwacji x)

    OdpowiedzUsuń
  47. Jednym słowem - świetny ;)

    OdpowiedzUsuń
  48. Udanego dnia, dziewczyny ;)

    http://crafty-zone.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  49. Wydaje się prosty. Chętnie zrobię taki organizer do mojego pokoju bo mi się podoba a w dodatku można dobrać sobie kolory jakie się chce :)
    anonimoowax.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  50. Bardzo fajny sposób, spróbuję wypróbować ;)
    fashioneasiness.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  51. Ja nie mam ani takich pomysłów, ani talentów :)

    OdpowiedzUsuń